Zlaté pravidlo: Nesnažte se dohánět ztráty


Publikováno 2021-08-16 19:24:34


Emoce hrají v sázení velkou roli. Snadno se tedy může stát, že vás další prohra v řadě semele a vy se pokusíte vsadit znovu – bez strategie a za ještě vyšší částku. Tento pojem je známý jako “dohánění ztrát”. Shrnuli jsme pro vás, proč byste se mu měli snažit vyhnout a jak raději nad sázením uvažovat.

Vždy mějte na paměti důvod, proč sázíte

Jen tak udržíte vaše emoce na uzdě a nestane se, že po několika prohraných zápasech opustíte svou strategii a vrhnete se bez rozmyslu do nové sázky s cílem dohnat ztrátu – za ještě vyšší částku a pravděpodobně s větší šanci prohry. Klidně si vaši strategii sepište a mějte vždy na očích, s jakým cílem jste se na začátku do sázení pustili.

Víc proher v řadě neznamená větší šanci na příští výhru

Tohle si dobře zapamatujte – vaše předchozí ztráty nezvyšují šanci na výhru. Spousta hráčů se snadno nechá zmást filmy zobrazujícími hazardní hry. Praxe však ukazuje, že to nefunguje ani v ruletě ani v pokeru ani ve sportovním sázení. Opět platí zlaté pravidlo – řiďte se svou strategií a nespoléhejte na emoce.

Zdvojnásobení prohrané sázky není strategií

Zdvojnásobení prohrané sázky představuje snadnou past, ze které se budete těžko hrabat ven. Aby se toto stalo vaší výherní strategií, potřebovali byste neomezený rozpočet a nekonečně velké limity sázkovek. Na začátku může jít o neškodných 50 korun, v další sázce už 100, pak 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, až dojdete u deváté sázky na částku 12 800. Celkem byste tedy prosázeli přes 50 000 korun. Pokud ale zachováte stabilní výši sázky, tzv. flat betting, přišli byste jen o 450 korun. A to už je rozdíl.

Stres stranou – u sázení je důležitý pocit komfortu

Nejen, že dohánění ztrát by vás vedlo k finálnímu navýšení prohrané částky, zcela jistě byste byli také neustále pod tlakem a litovali svých rozhodnutí. Správnou cestou je jedině trpělivost, důkladná analýza a správný money management – o něm jsme se rozepsali v jednom z předchozích článků. Jedině tak máte šanci dosáhnout dlouhodobých zisků a cítit se u sázení komfortně.

Abyste vyhráli, musíte se naučit prohrávat

Obzvlášť u sportovních sázek platí, že je lepší prohrát po dobrém rozhodnutí, než prohrát po špatném. Jen to je cesta k neustálému zdokonalování a pokroku ve světě sázení. Mějte na paměti, že důležitá je zde hlavně trpělivost – v dlouhodobém horizontu se výsledky vždy ustálí.

Vyzvedněte si 200 Kč u Chance pouze za registraci, vyberte si sport ke kterému máte blízko a začněte bez rizika.


Barion payments