Value betting - cesta k pokladu?


Publikováno 2021-11-20 09:06:33


Kdo se naučí hledat v kurzech hodnotu, pak má velkou šanci, že sázení se může opravdu stát jedním z jeho pravidelných zdrojů příjmu. Pojďme se podívat, proč je to důležité a co to je vlastně ten tajemný „value betting“.

Nejčastější chyba sázkařů – hledání tzv. „tutovek“ 

Představte si sázkaře, který si prohlíží kurzovou nabídku a najednou vidí, že hraje Djokovič proti nějakému hráči, který je v žebříčku až na 150.místě. Nikdy o něm neslyšel, nezjistil si o něm žádné informace, ale světová jednička a jeden z nejlepších hráčů tenisové historie přece neprohraje s takovým „no name“ hráčem a určitě ho smázne z kurtu za 30 minut v suchým triku, šup kurz 1.01 na tiket. Tohle je naprosto ukázkový příklad toho, jak value bet nevypadá. Nejenom, že kurz 1.01 nenabízí žádnou hodnotu, ale ještě si sázkař nezjistil vůbec žádné informace o protihráči a slepě sázel pouze podle jména a kurzu.

Co když ten „no name“ hráč pochází stejně jako Djokovič ze Srbska, trénuje s ním, je to jeho vzor a mentor. V 17 letech už se dokázal dostat na 150.místo žebříčku, je to aktuálně nejlepší junior světa a sám Djokovič o něm prohlásí, že si myslí, že je to jeho nástupce na tenisovém trůnu. V poslední době dokázal porazit už i hráče TOP10 a poskočil v žebříčku na své kariérní maximum. Čeká ho největší zápas v životě proti svému idolu na domácí půdě v Srbsku, ve svém rodném měste, navíc na kurtech, kde denně trénuje a kde zná každý milimetr. Na zápas se neuvěřitelně těší a už předem je jasné, že na kurtu nechá naprosto vše a je připraven hrát svůj nejlepší tenis kariéry. Pro Djokoviče, který vyhrál všechno, co mohl, půjde o běžný zápas, kterých odehrál stovky. Pořád vám dává smysl vsadit na Djokoviče v kurzu 1.01? Když znáte kontext zápasu, už to najednou nevypadá jako taková 100% tutovka, že?

Co je to teda ten ,,value bet“?

Nejjednodušší je, ukázat si to opět na příkladě. Dejme tomu, že AC Milán hraje doma proti Juventusu. Juventus má objektivně lepší a kvalitnější kádr – všeobecně je považován za jednoho z adeptů na titul, nicméně v poslední době jeho výsledky nejsou ideální – nevyhrál už 4 zápasy v řadě a navíc má zraněné 2 klíčové hráče. AC Milán doma neprohrál už 15 zápasů v řadě, v tabulce je těsně za Juventusem a je připraven v plné sestavě. Poslední 3 vzájemné zápasy skončily vždy remízou. Přesto je ale Juventus brán bookmakery jako favorit v kurzu 1.95 na výhru. Po naší interní analýze si vyhodnotíme, že podle nás jsou šance obou týmů na výhru 50:50.

V tomhle momentě by pro nás byl value bet, pokud bychom vsadili na neprohru AC Milán v kurzu 2.05. Proč? Fotbalový zápas může skončit třemi možnostmi (1.výhra Juventusu, 2. remíza, 3.výhra AC Milán). My ale budeme mít pokryté dvě z nich (remízu a výhru AC Milán) v kurzu 2.05. Ti, kteří vsadí výhru Juventusu budou mít pokrytou pouze 1 možnost za téměř stejný kurz (1.95). Pokud je tedy pro nás zápas 50:50, pak je tohle pro nás velmi dobrý value bet, který se z dlouhodobého hlediska vyplatí sázet.

Nebuďte líní hledat informace

Hledání value betů je o hledání informací. Nebuďte líní zjistit si informace o zápase – v dnešní době můžete vše najít rychle a pohodlně na internetu. V momentě, kdy uvidíte „za oponu“ zápasu, tak se vám při projíždění kurzové nabídky začnou value bety sami objevovat před očima.

Kde se value bety často vyskytují?

Favorité bývají velmi často sázkovkami nadhodnoceni. A kurzy na výhru favoritů většinou neodpovídají realitě. Proto se value bety většinou nacházejí ve vyšších kurzech. Často můžete najít zajímavé value bety třeba ve fotbalových handicapech. 

Zaměřte se na jeden sport – získáte výhodu

Jak jsme psali v našem článku (Na jaký sport se vyplatí sázet?), pokud se zaměříte pouze na jeden sport, je velmi pravděpodobné, že časem se v něm budete orientovat natolik, že dokážete odhadnout pravděpodobnosti lépe než bookmaker a value bety se vám budou opět hledat jednodušeji. 

Pro hledání value betů můžete využít 200 Kč od Chance, které získáte pouze za registraci a zkusit si to bez rizika ztráty.


Barion payments