Analýza zápasů - základ úspěchu


Publikováno 2021-11-20 18:11:13


Kvalitní analýza je pro úspěch v sázení naprosto klíčová. Většina sázkařů sází pouze na základě pocitů a nebo ještě hůř pouze podle jména - tímhle přístupem se automaticky staví do nevýhodné role vůči sázkovým kancelářím, proč?

Tvrdá data

Data jsou v dnešní době moderních technologii jedním z nejcennějších artiklů. Sázkové kanceláře mají na datech postavené své algoritmy, bookmakeři využívají data ke správnému určení pravděpodobnosti a kurzů. Sázkaři naproti tomu data příliš nevyužívají. Přitom dat mají v dnešní době k dispozici tolik, jako nikdy předtím. 

Na jaká data se zaměřit?

To hodně záleží na tom jaký sport sázíte. Každý sport má svá specifika a u každého sportu je to tedy trochu jinak. Nejlepší je proto zaměřit se pouze na jeden sport, který vás baví a aktivně ho začít sledovat. Najděte si důležité zdroje, kde získáte všechny potřebné informace a vytěžte z toho maximum. Vybrat si pouze jeden sport je ta nejefektivnější cesta, protože nebudete svou pozornost tříštit na více stran a dostanete se více do hloubky. Když se z vás stane expert na daný sport, tak vám to výrazně pomůže i v rámci value bettingu.

Stručná ukázka z tenisové analýzy

Dejme tomu, že si vyberete třeba tenis jako sport na který se zaměříte. Výhodou tenisu je, že se hraje 11 měsíců z 12 a téměř každý týden se hraje nějaký turnaj. Na kurtu navíc hrají pouze 2 hráči oproti třeba 22 fotbalistům – je to tedy jednodušší z pohledu usledování všech informací už jen kvůli nižšímu počtu hráčů na kurtu/hřišti.

 

Co nás bude u takové analýzy zajímat? 

  • Vzájemné zápasy – už spolu hráči hráli? Jak to dopadlo? Před jakou dobou spolu hráli? Na jakém povrchu?
  • Turnaj, kde se zápas hraje – už tady hráli hráči v minulosti? Jak se jim dařilo? Je to jejich oblíbený turnaj?
  • Program hráčů – jaký je jejich následující program? Zítra hraje hráč čtvrfinále challengeru, ale pozítří už je přihlášen na kvalifikaci turnaje vyšší kategorie ATP. Neodflákne tedy ten zápas, aby mohl jet raději na kvaldu, kde se hraje o vyšší peníze?
  • Povrch – na jakém povrchu se hraje? Na pomalé antuce nebo rychlé trávě? Jaký povrch hráči nejlépe vyhovuje s jeho herním stylem?
  • Herní styl – který typ soupeře hráči vyhovuje a proti kterým se mu naopak hraje špatně?
  • Sociální sítě – někteří hráči toho spoustu prozradí na svých sociálních sítích. Vyplatí se je rozhodně sledovat. Jaké životní období hráč zrovna prožívá? Chystá svatbu, čeká dítě nebo mu zrovna zemřeli rodiče?
  • Motivace – jak důležitý zápas to je pro hráče? 
  • Forma – jakou má hráč sezonu? Jak se mu daří v poslední době? Aktuální forma je jeden z nejdůležitějších faktorů.

Nebojte, kvalitní analýza nezabere tolik času, kolik si myslíte

Čím častěji budete analýzy dělat, tím jednodušší a rychlejší pro vás celý proces bude. Pokud se navíc zaměříte pouze na jeden sport, tak po čase budete mít dostatečný přehled a spoustu věcí si budete pamatovat už z předešlých analýz.

Vyzvedněte si 200 Kč u Chance pouze za registraci a mrkněte na analýzy, které píšou ostatní sázkaři.


Barion payments